Garaż

Postępy w garażu są całkiem spore. Moglibyśmy powiedzieć, że brakuje tylko samochodu w środku 😅 (no i podjazdu 🙄). Zdecydowaliśmy się przenieść siłę roboczą (w postaci narzeczonego) na garaż, głównie dlatego, że:

  • do wykonania elewacji, najlepiej jest mieć zamontowaną bramę garażową
  • przed montażem bramy zalecane jest wymalowanie i wyszpachlowanie ścian, żeby nie pylić gładzią na mechanizm bramy
  • do wykonania gładzi, trzeba było położyć styropian na ścianę między garażem, a domem, ponieważ są to strefy o różnych temperaturach.
  • do wykonania gładzi, musieliśmy również ułożyć luksfery

Z luksferami, (aka pustakami szklanymi) roboty było co niemiara:

  • wyciąć „węgarki” (lekkie wcięcia po ok 5 cm) od wewnętrznej strony ściany (luksfera licuje ze ścianą zewnętrzną) po to, żeby zminimalizować mostek termiczny styropianem 3 cm.
  • położyć luksfery, starając się by było w miarę prosto (luksfery są zbrojone)
  • wstawić ocieplenie ze styropianu we wcześniej wyciętą część ściany
  • obłożyć wszystko klejem z siatką i narożnikami
  • położyć gładź i wyszlifować

Luksfery (jakiejś czeskiej firmy) jak i potrzebne akcesoria kupiliśmy w Leroy Merlin. Ogólnie szybciej byłoby wstawić okno 🙄 Jaki efekt? samo oceńcie:

20160813_135122698_ios
Przygotowany otwór na wstawienie pustaków szklanych i powiększone wgłębienie na ocieplenie (styropian).
20160903_183624135_ios
Ostatnia warstwa. Okolice godziny 22. Pozostaje „tylko” obróbka.

Ocieplenie ściany między garażem, a domem (styropian ten sam co na elewację: Termo Organika Fasada Termonium 15 cm) na klej Kreisel Styrlep. Dodatkowo mocniejsza siatka 165 GR, żeby przeniosła ewentualne uderzenia drzwi:

20161001_155731327_ios
Zakołkowany i przetarty styropian – gotowy do kładzenia siatki i kleju

Gładzie (gładź szpachlowa Megaron Finisz). Niestety pełen efekt widać dopiero po pomalowaniu – po wyszlifowaniu powstają „cienie” (prawdopodobnie powstałe przez różne czasy kładzenia/konsystencję  gładzi  🤔) co sprawia wrażenie krzywizn.

20160926_164626420_ios
Wygładzona ściana. Pełen efekt widać dopiero po przemalowaniu.

Pomalowane ściany (farba Śnieżka: gruntująca  i powierzchniowa max white effect):

20161027_173241904_ios
Na zdjęciu pomalowany sufit i ściana na wprost.

Dodatkowo postanowiliśmy kupić w tym roku bramę garażową Wiśniowski:

20161028_152454896_ios
Brama – widok z zewnątrz
20161028_152628421_ios
Brama – widok od środka

 

Dzięki temu garaż jest zamknięty na zimę, yeah! Na przyszły rok „jedynie” pozostaje nam zrobić podjazd i będzie „chatka dla auta”.

4 myśli na temat “Garaż

  1. Jak przedstawiaja sie realne koszty budowy Panstwa domu w porownaniu do tych zaprezentowanych na stronie projektu Kastor?

    Polubienie

    1. Powyżej ceny zamieszczonej na stronie wyszły nam: dach, konstrukcja przyziemia i instalacje sanitarne. Okien i drzwi nie porównuję, gdyż można kupić za 10k i za 50k, to zależy od Państwa wyboru. Reszta elementów trzymała się w którejś z 3 rubryk na stronie powiedzmy. Wszystko co związane z ceną zależy od Państwa wyboru materiału i ekip.

      Polubienie

      1. Rozumiem, ale gdzie mogę znaleść te dane cenowem gdyż link podany przez Panią parę postów wstecz niestety już nie działa:(

        Polubienie

    2. Usunęliśmy sekcję kosztorys z bloga, gdyż zawierał zbyt prywatne dane. Pisząc „powyżej ceny zamieszczonej na stronie” miałam na myśli stronę projektu- https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty/2864/projekt-domu-kastor. Różnica w cenach materiałów jest gigantyczna, więc naprawdę bardzo dużo zależy od materiałów, które Państwo wybiorą. Nam mniej więcej zgadza się z różnymi rubrykami z kosztów na stronie domowych klimatów.

      Polubienie

Dodaj komentarz